Rokycanští řeší změnu plánu

Formou vzdáleného přístupu prostřednictvím webové aplikace se dnes zájemci připojí k projednání změny č. 1 územního plánu Rokycan. Odkaz na připojení bude zveřejněn na webu města v sekci odboru rozvoje města: www.rokycany.cz/městský úřad/odbor rozvoje města. Přístupové údaje pro přístup on-line budou zveřejněny nejdříve jednu hodinu před termínem jednání, které startuje úderem sedmnácté hodiny.

Týček pořizuje hasičské auto

Zastupitelé vesnice u Zbiroha se dnes od 19 hodin věnují žádosti o odkup pozemku a poté smlouvě na nákup auta pro hasičský sbor.

Radničtí obnoví trhy. Ale jinde

Od pátku 16. dubna budou obnoveny farmářské trhy ve městě. Nebudou se však konat na náměstí Kašpara Šternberka, ale na prostranství proti sokolovně. Prodejcům poskytne bližší informace Iveta Jarošová na telefonním čísle 371 740 813.

Mýtští vyslechnou informace o činnosti městských strážníků

Do sálu sokolovny zamíří dnes před osmnáctou hodinou zastupitelé a případně i další zájemci, které zajímá dění v Mýtě.

Ve scénáři zasedání jsou nejprve informace o činnosti radních. Následuje rozbor hospodaření za uplynulý rok včetně aktuálních úprav, výsledek inventarizace a účet Lesospolu. Po dotačních záležitostech se účastníci dozvědí více z chodu městské policie. Funguje nejen v Mýtě, ale také v Holoubkově, Medovém Újezdu a Cekově. Prostor dostanou ve finále zastupitelé, případně i další diskutující.

Ilustrační snímek
Rokycanští čtenáři mohou mezi regály, knihovny se opět otevřou

Řemeslník nechal v Holoubkově nářadí v autě a už ho nenašel

Krádeží za celkových 33 tisíc korun se zabývají policisté z okresního města. Zloděj si v Holoubkově vyhlédl zaparkovaný vůz a po rozbití zadního skla se vybavil nářadím. Konkrétně třemi sbíječkami, elektrickou vrtačkou se sadou vrtáků, míchadlem a kufrem pro řemeslníky. Majiteli tím způsobil škodu 23 tisíc a zbývajících deset tisíc se týká poškozeného auta.

Holoubkovští řeší hospodaření škol

Od sedmnácti hodin dnes jednají zastupitelé. V sídle úřadu se věnují provozování vodohospodářského majetku spol. REVOS, hospodaření škol, investiční akce včetně dotací a seznámí se s výsledky inventarizace. Posouzené budou žádosti o poskytnutí dotací a darů z rozpočtu obce.

Právník z Rokycan je proti omezení

Před pár měsíci se obyvatel okresního města Ondřej Dostál marně snažil o zachování stromů u plaveckého areálu. V sobotu večer dal o sobě vědět na republikové úrovni, když na televizních obrazovkách označil omezení setkávání lidí jako nezákonné.