Ve scénáři je mimo jiné výběr firmy pro zateplení sálu i vytápění pohostinství. Dále žádost o prodej pozemku, návrh závěrečného účtu za rok 2020 a v diskusi změna dodavatele internetových stránek obce, informace o výsledku kontroly hospodaření obce, fungování sportovní a kulturní komise nebo poznatky o průběhu přípravy územního plánu.

Vačkářův Zbiroh potrvá do 30. června

Ve vestibulu muzea můžete navštívit výstavu ke 140. výročí narození hudebního skladatele Václava Vačkáře. Expozice je věnovaná slavnostem české muziky Vačkářův Zbiroh. Připomenete si tak jeho počátky, prohlédnete zajímavé dokumenty, propagační materiály, novinové články a především četné fotografie zachycující nejen účinkující, ale i hosty a diváky. Výstava, zachycující čtvrtstoletí tohoto hudebního festivalu, je přístupná do 30. června.

Výstava zbraní ze třicetileté války...
Třicetiletá válka se týkala i Zbirožska, v muzeu o ní připravili výstavu

Sluchově postižení mají sraz v úterý

Po delší přestávce se v úterý 25. května uskuteční v Rokycanech poradní den pro sluchově postižené. Dějištěm bude od 13.30 hodin Zelený dům na Masarykově náměstí (za kašnou). Zdeněk Kašpar s kolegyněmi z plzeňské společnosti Interhelp tu bude zhruba 60 minut (podle zájmu a poptávky) seřizovat sluchovou techniku.

Vybírané pak budou členské příspěvky a všichni účastníci musí dodržovat hygienická opatření (respirátory, dezinfekce, dodržení vzdálenosti).