Problematickým místem, kde k úniku momentálně dochází, je i křižovatka ulic Čechova a Pod Ohradou v Rokycanech. Místo značně frekventované. Upozornění občanů našlo odezvu, na dvou místech zejí od počátku týdne dva výkopy.

Dopravní značka hlásá, že v místě platí pro auta zákaz zastavení a na ceduli je i připsaná platnost od 5. října, s dodatkem únik plynu. Jenže – tři dny už se na místě nic neděje. Široké okolí je zamořené pachem svědčícím o tom, že plynu asi uniká dost, ale tím to končí. Na jak dlouho? Zkuste to zjistit!

Dva dny pátráme a po telefonních linkách jsme posíláni od čerta k ďáblu. Pokud se vůbec na sdělené číslo dovoláme. Začali jsme těmi osvědčenými, z interního seznamu redakce, leč ouha – lidé se na postech mění. Přesto nezklamali a kontakt poskytli. Správný, ovšem dotyční, byť už skutečně oprávnění, nesmí mluvit. Shodnou se ale v dalším: „Zkuste mluvčího, sídlí v Brně.“

Rady dobré, ale ve finále na nic. Na číske 532 227 414 se nic nedozvíte, nikdo prostě telefon ve čtvrtek ani pátek nezvedal. Nevycházejí ani opakované pokusy objevit jiné kontakty přes vrátnici centra RWE v Plzni. Napadá vás zákaznické centrum a volíte logicky havárie? Ouha. „Tady se ohlašují objevené poruchy a úniky,“ zjistíte. Rada: Zkuste zákaznické centrum. Že přes něj jste se dovolali? „Tak byste to možná ještě mohli vzít přes vrátnici či mluvčího.“ Dvoudenní kruh se tak točí dál.

Existuje vůbec někdo ´oprávněný´ říci například: „Hele, člověče, máme tam takové a takové problémy. Nevykašlali jsme se na havárii. Neboj, i kdyby to nějkdo zkusil s ohýnkem, nic se nestane. Jo, a do xx dnů se s tím vypořádáme.“ Napadá vás, kdo zaplatí úniky? Hádejte?!