Na čtenáře je pasoval rytíř Bajaja, jinak Josef Marounek, se svým panošem. Vlastně panoši, protože nejprve členové skupiny historického šermu Harcíři, a to Jiří Tůma, Dalibor Neumaier, Miroslav a Jiří Vávrovi s Tomášem Vlachem, podnikli rytířské klání. Ke slavnostnímu okamžiku potom pozvaným hostům přišla poblahopřát i pohádková babka kořenářka.

Po oficiální linii s gratulací a dárky zavítala místostarostka Marie Hlávková a čtenářský průkaz nováčkům předávala ředitelka knihovny Ludmila Vyčichlová. „Kolegyně Jana Frűhaufová do Pohodičky pravidelně chodí s knihami i zvukovými nosiči a beseduje s dětmi,“ informovala ředitelka.

„Všichni klienti se učili číst. Hodně tomu napomáhá i počítač se speciálním zvukovým výstupem,“ uvedla vedoucí Pohodičky Marie Dušková. „Některá děcka čtení pozapomněla, jiná se chytila a ta jsou přítomna. Část z nich i sama knihovnu navštěvuje,“ dodala Dušková.

„Jsem nadšená, že knihovna našla cestu také ke skupině obyvatel se zdravotním postižením, kteří by jinak neměli možnost její vybavení využít,“ chválila místostarostka Hlávková. „Knihovnu by více zpřístupnil výtah,“ konstatovala, „projekt má město zpracovaný, jen najít ještě peníze,“ posteskla si.