„Zbirožští policisté zkontrolovali před třiadvacátou hodinou celkem čtrnáct hostů mladších osmnácti let. Zjistili, že šest z nich – tři chlapci a tři dívky – je pod vlivem alkoholu. Tyto děti předali zákonným zástupcům,“ informovala policejní mluvčí Jana Tomková s tím, že se zjištěnými výsledky bude seznámen i orgán sociálně právní ochrany dětí. „Další šetření, zejména pak k ustanovení a konkretizaci všech osob, které alkohol nezletilým podaly, nadále provádí policisté obvodního oddělení Zbiroh,“ doplnila mluvčí.

Mladiství však nevyhledávají alkohol jen v restauračních zařízeních, ale zkoušejí si jej pod nejrůznějšími záminkami obstarat i v obchodech. „Slibují třeba, že občanský průkaz hned donesou, že ho zapomněli v autě a podobně. Když jim nechceme flašku dát, jsou sprostí. Ale mají smůlu,“ uvedla pokladní rokycanské prodejny Lenka Klemsová.

Podle okresní metodičky primární prevence PPP Rokycany Věry Čikové se konzumace alkoholu objevuje už mezi žáky 8. a 9. tříd základních škol. První zkušenost mají však i někteří z nižších ročníků. „S alkoholem se v tomto období setkávají jak chlapci, tak i dívky. Dosáhnou–li určité věkové hranice, lze pak ve způsobu pití pozorovat rozdíly,“ řekla.

Koncem září se na mladistvé návštěvníky pohostinství zaměřili policisté ve Strašicích. Narazili tu na dva hříšníky.