Peníze jsou určené pro úpravu Stráně v průběhu jarního úklidu. „Ten se uskuteční už počtvrté a plánovaný je na dva dny. Jeden je vyhražený pro pomoc dětí ze základních škol, zatím se uvažuje o 23. dubnu, sobota 25. dubna je pak vyčleněna pro další veřejnost,“ sdělila Lucie Stehlíková z Městského úřadu (MěÚ) v Rokycanech.

„Podle projektu organizátoři v rámci akce hodlají vysadit 100 habrů, 15 javorů a 15 lísek a opět se zapojí i do úklidu odpadků,“ informovala Pavlína Binková z Nadace Partnerství, Strom života.

„Stráň si to zaslouží, je přírodní památkou a co já vím, sloužila odjakživa jako park,“ uvedl Jiří Marek. Dokonce to bylo od roku 1895. „Jenže v letech 1950 – 1990 byla její údržba prakticky nulová. Došlo ke znehodnocení kdysi hodně navštěvovaného společenského korza a přírodního parku, tvořeného převážně domácími dřevinami. Rovněž výsadba smrkových monokultur a obrovské rozšíření trnovníku akátu Rokycanskou stráň velmi poznamenaly,“ vysvětluje Jitka Dlouhá z MěÚ.

Na obnově Stráně se bude finančně spolupodílet také město. „Přesný údaj zatím neznám, záleží na tom, jakou dostaneme od vybraného podniku finanční kalkulaci,“ dodala Stehlíková.