„K písemným i praktickým zkouškám jich ze tří tříd nastoupilo šedesát osm. Ve středu se při konferenci rozhodne, kolik jich půjde k ústním. Ty máme od čtyřiadvacátého do osmadvacátého května,“ informovala zástupkyně ředitelky školy Milada Mužíková.

Absolventi managementu drobného podnikání a obchodu včera podle toho, co jim přiřkl los, účtovali výrobní či obchodní činnost fiktivních závodů. „Jde to dobře, ale všechno je o spoustě výpočtů, hlídání stran účtů a správném účtování celkově,“ prohodila Lucie Blahovcová a rychle se zase chopila kalkulačky.

Pánové ze třídy automatizační technika se podle témat rozdělili na skupiny – část plnila zadání v učebně elektrotechnických měření. „Mým úkolem je měření operačního zesilovače. Musím navrhnout schémata, vypracovat tabulky a hlavně mít to dobře,“ usmíval se Jakub Bušfy.

Ondřeje Brože zase zaměstnávaly statické vlastnosti pře– vodníku, odpor a napětí. „Ještě před školou jsem říkal, že tohle bych si vytáhnout nechtěl. No – a vylosoval. Je to těžké, ale času je zase dost, půjde to,“ zhodnotil.

V pracovně automatizační techniky se zase Kryštof Beneš zabýval simulovanou činností a provozem balící linky. Ondřej Horáček vytvářel program pro hydraulickou posuvnou jednotku určenou k přemisťování velkých nákladů a Jaromír Brabec sestavoval program na obsluhu automatu podávajícího bedny.

"Studenti na praktickou zkoušku mají tři hodiny čistého času, ale Petr Aubrech je zhruba po dvou už skoro hotový,“ informoval učitel Jaromír Háka, dohlížející na průběh zkoušek. „Vytáhl si velmi dobré téma – program pro obsluhu pračky – a jde navíc i o dobrého studenta,“ dodal Háka.

„Pracoval jsem se třemi programy,“ objasňoval posléze Petr, „a nejtěžší je vždy správně pochopit zadání,“ mínil. Nakonec sestavil řídící jednotku pro provoz pračky, jež podle vstupů řídí operace.

Do třetice se zapotili žáci oboru počítačové systémy. V rámci praktické zkoušky vytvářeli různé počítačové aplikace, například databázi školní knihovny, půjčovny DVD, bankomatu a podobně