MIROŠOVSKO - Svoz nebezpečného odpadu včetně zpětného odběru vysloužilých a nefunkčních přístrojů zajišťuje dnes specializované společnost v jižní části Rokycanska. Vůz bude nejprve přistaven ve Skořicích (14 až 14.15) a pokračuje do Trokavce (14.30 – 14.45), Vísek (14.50 – 15.05), dolních Příkosic (15.15 – 15.30), horních Příkosic (15.35 – 15.50) i Kornatic (16 – 16.15). Zbavit se lze zbytků barev, činidel, olejů, znečištěných obalů, pneumatik (osobní, nákladní a pokud možno bez disků), atd.

SEBEČICE - Na vodní plochy políčili představitelé Sebečic. U sousedů v Biskoupkách byl odbahněn spodní rybník včetně opravy zarostlého odtoku vody. Ke konci minulého měsíce pak začala mizet voda z rybníku v Sebečicích. Důvodem jeho vypouštění je rekonstrukce břehu, odbahnění a výměna prasklé výpusti. „Chtěli bychom na významnou investici využít dotaci,“ má jasno starosta Tomáš Fiala.

MEŠNO - Ani letos nechyběla ve vesničce na jihu soutěž O nejhezčí květinovou výzdobu Mešna. Porotci obešli ve třech termínech rodinné domy a hodnotili, jak si jejich majitelé dali záležet. Nyní byly výsledky odtajněny s tímto pořadím těch nejlepších: 1. Vaníková 131 bodů, 2. Ešnerová 110, 3. Zdeňková 105, 4. až 5. M. Petrová a Šmolíková po 99, 6. Musilová 94, atd.

ROKYCANY - Sobota v čase od 9 do 14 hodin je ve vybraných lokalitách okresního města znovu vyhrazena ke svozu objemného komunálního odpadu a dřevnatého bioodpadu. Velkokapacitní kontejnery budou tentokrát přistavené v Borku u hřiště, na parkovišti u rokycanské nemocnice, na Práchovně (parkoviště Policie ČR) a na křižovatce ulici Barákovy a V. Nového.

PŘÍKOSICE - V neděli od 14.30 hodin se na louce pod skalami uskuteční Příkosická drakiáda 2022. Uspořádají ji tamní modeláři ve spolupráci s obcí a v programu nechybí kromě pouštění draků i ukázky letů modelů . Pro všechny účastníky je přichystaná sladká odměna a pro rodiče svařené víno. Akci by zkomplikovala jen nepřízeň počasí, v tom případě by byl určen jiný termín.