VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtyři tisíce lidí musí bleskově měnit řidičské průkazy

Rokycansko - Výměna starého řidičského průkazu za nový se nevyhne ani Rokycanským.

26.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: ČTK

Mnoho držitelů řidičského oprávnění si musí do konce kalendářního roku vyměnit svůj průkaz. Na Rokycansku se tato situace týká skoro čtyř tisíc obyvatel.

Řidičské průkazy vydané od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000 nebudou počínaje novým rokem platné. Proto je nutné včasně zažádat o průkaz nový.
Občané, jejichž trvalé bydliště je v okresu Rokycany, si mohou nechat řidičský průkaz vyměnit na odboru dopravy– evidence řidičů v Rokycanech.
Žádost ovšem musí být podána osobně, zcela výjimečně lze žádost podat na základě plné moci. Žadatel musí mít s sebou platný doklad totožnosti, průkazovou fotografii náležitých rozměrů a řidičský průkaz, který podléhá povinné výměně. Originál žádosti o vydání nového ŘP obdržíte a vyplníte přímo na odboru dopravy.

Pro vydání průkazu je ovšem stanovena lhůta až dvacet dnů. Vzhledem k množství žadatelů tak může dojít k přetížení úřadu.
„V současné době je situace skutečně taková, že mnoho lidí si ještě svůj řidičský průkaz nevyměnilo. Výměnu nechávají na poslední chvíli, z čehož může vzniknout přetížení. Tomu jsme se už několikrát snažili předejít například prodlouženou pracovní dobou úřadu,“ popisuje Jan Engler, tiskový mluvčí Městského úřadu Rokycany.

Občané mohou využít i možnosti elektronické objednávky. Webová adresa, jež je všem k dispozici, je následující: http://ke.customer.decent.cz/a026/obj/wc-objcal.php?cin=4. Díky internetovým stránkám si mohou rezervovat konkrétní datum a čas, ve kterém na úřad přijdou. „Lidé zcela minimálně využívají této možnosti. Myslím, že takový způsob by celému problému mohl napomoci,“ uzavírá Engler.

Autor: Klára Mrázová

26.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení