ROKYCANY - Na sklonku týdne se od Oseku na Rokycany pohyboval v sedle jízdního kola zjevně unavený cyklista. Strážníci ho odchytili v ulici Mládežníků a za asistence policejní hlídky zjistili, že sportovec se posilnil alkoholem. S výsledkem 1,65 promile, takže svérázný jezdec musí počítat s citelným postihem.

HRÁDEK - Znovuzvolením Marcely Sobotkové (na snímku) do funkce starostky vyvrcholilo úvodní jednání městského zastupitelstva. Ke změně ovšem došlo na postu jejího zástupce. Nově jako neuvolněná zastává tento post Květa Rychlá.

Účastníci (z patnáctičlenné sestavy chyběl jediný člen) dále kývli na radní: Danu Kotyzovou, Jaroslava Stáňu a Patrika Richtra, který se zároveň stane šéfem finančního výboru. Do čela kontrolního úseku byla vybrána Jaroslava Šístková.

V mateřince popustili uzdu své fantazii rodiče i jejich ratolesti
Kařezští zvládli rodinné tvoření

LITOHLAVY - Policisté z Rokycan pátrají po zloději, který během záři nebo října vybílil rekreační objekt u Litohlav. Jenže jiným způsobem než by si majitel představoval. Pachatel rozbil okno, vnikl dovnitř a přivlastnil si mačetu, potraviny, drogistické zboží i bundu. Způsobil tak škodu za šestnáct set korun plus dalších 600 korun po rozbití skleněné výplně.

ROKYCANSKO - Před polednem spěchali včera profesionální hasiči z Radnic do Kříší. Pomáhali tu osobě v nouzi. Už po druhé hodině ranní ovšem zasahovali kolegové z Rokycan v Oseku, kde otevírali uzavřené prostory.

Pokud jde o neděli, byli nejprve v akci dobrovolníci z Dobříva při likvidaci padlého stromu. Návrat teplejšího počasí pak využil dotěrný hmyz, který odpoledne ohrožoval obyvatele Hrádku a do lokality byla vyslaná směna HZS Rokycany.

SVOJKOVICE - S ukončením dlouhodobé uzavírky mezi Borkem a Svojkovicemi souvisí i další důležitá změna. Úterkem 25. října končí výlukový jízdní řád a autobusové spoje se vrací na své klasické linky a zastávky!