STRAŠICE - Osmačtyřicetiletý cyklista spadl ve středu po patnácté hodině ze svého stroje poblíž strašické pošty. Neměl přilbu, což přispělo k jeho těžkému zranění. Byl v bezvědomí a přivolán byl mimo jiné vrtulník Letecké záchranné služby. Přistál na fotbalovém hřišti a muže přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň se zajištěnými dýchacími cestami.

ROKYCANSKO - Páteční soumrak je vyhrazen Noci kostelů. Připojuje se několik míst okresu.

Poutní okruh: autobus vyjíždí od rokycanského hotelu Bílý Lev v 18 hodin. Nejprve zastaví v Kladrubech (18.30 – 19), poté na kopci Řebřík u Líšné, kde je kostel svatého Petra a Pavla a třetím místem je líšenský kostel sv. Václava s návratem do okresního města ve 21.20.

Stupno: od 19 hodin s vystoupením sboru DaCapo Rokycany, přehlídkou mešních rouch, varhanní hudbou a závěrečným ohňostrojem ve 23 hodin.

Dějištěm okresního finále soutěže v požárním sportu byly Němčovice
Hasiči z Nevidu dvakrát zdolali Mirošov

Osek: zvony vyzvánějí od 16 hodin a následuje osmihodinový scénář pro děti i dospělé návštěvníky.

BŘASY - Na cvičném fotbalovém hřišti v Břasích se zítra od 14 hodin koná II. středověký den. Obsahuje historickou hudbu i ukázky palných zbraní, šermířská vystoupení a od 17.30 bitvu s názvem Láska jako bitevní pole. Utkají se také malí návštěvníci a vrcholem akce bude ve 21.30 ohnivá šou. Doprovodný program obsahuje prezentaci kovářského umění, lukostřelbu, malování na obličej, hry, prohlídku zbraní a chybět nebudou stánky s občerstvením.

ROKYCANY - V pořadí 57. Podbrdská krajská výstava psů všech plemen se uskuteční zítra v areálu letiště nad Rokycany. Chovatelé se budou sjíždět od rána, oficiální zahájení je v devět hodin. Speciálně hodnoceni budou kavalíři (Memoriál p. Melky) a vyhlášen bude nejkrásnější čtyřnohý jedinec akce.