Vrbova premiéra
Chrudim–HC DAG Rokycany 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) – sestava Východočechů je nabitá extraligovými posilami. Vedení klubu se netají cílem vstoupit do prvoligové společnosti a souboj s HC DAG měl být jen pojistkou první pozice.

Chrudimští, kteří v Rokycanech nedávno zvítězili 3:1, také působili v první třetině kompaktnějším dojmem. Byli rychlejší, kombinačně nápaditější a ve čtrnácté minutě se ujali vedení Beránkem. To však bylo ze strany domácích vše.

Spolehlivá rokycanská defenziva už neinkasovala a v závěrečné části přišel nečekaný zlom.

Útočníci HC DAG hýřili nápady a ve 47. minutě Herzig po spolupráci s Kováříkem vyrovnal. Soupeř byl viditelně otřesen a tři minuty na to mu zasadil druhý úder Vrba. „Byl to jeho premiérový gól ve druhé lize,“ upozorňuje sportovní manažer Leoš Mitáček. Bod za asistenci si připsal Kreuzman.

Poslední minuty byly pro hosty náročné po fyzické i psychické stránce. „Kluci se museli vyrovnat s rozdílným metrem při posuzování zákroků. Při čtyřech hráčích na obou stranách nás poslal sudí do tří a protivník navíc odvolal brankáře. Tlak jsme naštěstí přečkali bez úhony,“ dodává Mitáček.

V neděli: Milevsko
Domácí loučení se základní částí absolvují muži HC DAG v neděli. Vyrukují na Milevsko, čtvrtý celek sousední skupiny. „Věřím, že fanoušci přijdou a zápas si užijí. Budeme pak mít bezmála týden na přípravu před úvodním kolem play–off. Začneme 1. a 2. března doma,“ zve manažer příznivce do ochozů. Začátek je v tradičních 17.30 hodin.