„Ke konci letopočtu 2021 jsme zvládli malování i úpravu našeho zázemí,“ podotýká primářka oddělení Miroslava Padrtová. Uplynulý rok považuje za hodně úspěšný s ohledem na různá omezení. Přesto je 2722 odběrů krve nejvíce za poslední tři roky.

Rokycany - K nahlášenému požáru lesa vyjeli včera ráno profesionální hasiči z Rokycan pod rozhlednu na Kotli. Asistovaly jim výjezdové jednotky SDH Mirošov a Nevid. Záchranáři až na místě zjistili, že se jedná o nenahlášené pálení klestu a po domluvě s velitelem zásahu akci ukončili.

Kladruby - Hned na třetí lednový den roku 2022 svolala starosta Kladrub Irena Reindlová jednání zastupitelstva. V síle úřadu byly v podvečer prioritním bodem programu odpady. Přesněji vyhlášky o nakládání s nimi a také stanovení letošních poplatků.

Rokycany - Svatební obřady 2022 jsou naplánované v sídle rokycanské radnice ve čtrnáctidenních cyklech. Začínat by měly tuto sobotu, jenže novomanželské páry se nehrnou. „Platí to i o 22. lednu a 5. únoru. Premiérový obřad je zatím hlášený na 19. února,“ potvrdila matrikářka Eva Špelinová.