Chybět nemohly představy o dalším rozvoji Volnočasového areálu projekt Ultramarinka. Kromě plochy na discgolf, workoutového hřiště nebo pumptrackové dráhy padl dotaz i na psi. „Nedalo by se nějak vymezit, kam nemohou psi? Jela jsem tam na bruslích a paní venčila pejska přímo na in-line dráze,“ kroutila hlavou jedna z přítomných. Starosta se připomínky chopil a řekl, že by se mu líbilo mít v části areálu plotem oddělené psí hřiště, kde by mohli majitelé své mazlíčky vypustit. Na jiné plochy by jim vstup zakázal.

Další z dotazů se týkal třeba dětí z bytovek. Prý si hrají mezi auty a u kontejnerů. Je hezké, že mohou využít areál bývalé barvírny, ale když prý je máma vystrčí jen na chvíli před dům, aby na ně viděla, než uvaří oběd, nemají mezi bytovkami žádné hřiště. „Asi je pravda, že by v té centrální části nebylo nějaké malé hřiště špatné,“ reagoval starosta s tím, že má mít obec do prosince hotovou studii na úpravu vnitrobloku.

„Bydlí tam pět set lidí a jsou tam staré chodníky a silnice, které bychom měli opravit. Uvidíme, jak to tam vyplyne, jestli se hřiště vejde. Nebo by mohlo být alespoň u staré čističky, kterou budeme letos bourat a zdejší nebezpečné díry plné vody zavezeme,“ uvedl Kroc. Dadal však, že případná stavba hřiště by mohla být reálná nejdříve někdy v roce 2021. „Ralizace oprav mezi bytovkami nevyjde pod pět milionů, takže na ni dříve nebudou peníze. Do té doby budou volby, bude tady někdo jiný…,“ podotkl.

Starosta přivítal například i návrh na instalaci odpadkových košů na psí výkaly v severní části obce. „Škoda, že nepřišlo víc lidí. I tak to ale mělo význam,“ zhodnotili zúčastnění úterní setkání na úřadě.