„Manželka jako by to tušila a ve čtvrtek jich pořídila do zásoby větší množství. V noci jsme se pak dozvěděli, že při výuce je musí mít povinně frekventanti i učitelé,“ komentoval s úsměvem vládní verdikt.

Kromě klasické výuky adeptů v učebně a na silnici se Šnajdr věnuje školení profesionálních řidičů. Nejinak tomu bylo v sobotu, kdy s nimi strávil ve třídě sedm hodin: „Fungujeme jako akreditované školící středisko pro šoféry z povolání. S ohledem na velikost místnosti tu může být jen devět posluchačů a lektor.“

Obdobné poznatky jsme získali od Pavla Carvana z další školy nových motoristů: „Dbali jsme na to, aby roušku měla celá osádka. Teď se přitvrdilo. Naši žáci si musí respirátor obstarat sami.“

Ilustrační foto
Fotbalisté nehrají, ale příspěvky musí hradit

Ochranu FFP2 politici nenařizují, ale doporučují také v městské dopravě a obchodech. V sobotu je zákazníci bez problémů pořídili třeba v rokycanské lékárně Barborka a zásobeni jsou také v nemocniční lékárně. „Sice za sympatickou cenu, jenže stavěné jsou asi na čínské obličeje a moc nepřiléhají,“ sdělovala jedna ze zákaznic.

Zásobení především těch dříve narozených si v některých místech vzali za své představitelé obcí. Například v Malesicích, kde starosta Aleš Tolar na sklonku minulého týdne objednal a vyrazil do pražského skladu pro čtyři tisíce respirátorů. Kus za deset korun a hodlá je nyní zdarma distribuovat seniorům v tomto plzeňském obvodu.

Zajímavé je, že stejný typ byl v sobotu v jednom z plzeňských marketů k mání za 30 Kč…