Mezi pět měst Plzeňského kraje, kde se v průběhu září Dny zdraví uskuteční, patří i Rokycany. Zájemcům bude od 10 do 16 hodin k dispozici pojízdná ambulance a poradenský stan s týmem odborníků, kteří budou provádět jednotlivá měření. Na děti čekají atrakce v podobě velkého skákacího hradu a soutěže v kreslení. Nebude chybět ani soutěž v jízdě na rotopedu o zajímavé ceny!

Všem, kteří se dění zúčastní, zdravotníci zdarma vyšetří hladinu cholesterolu, změří tlak, puls v klidu i po zátěži a také procentuální podíl tuku. „Program akcí se ale skládá nejen z měření tělesných hodnot a tematických ukázek, týkajících se například správné výživy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet i sportovně-zábavné atrakce, na kterých si ověří svoji kondici,“ uvedla Martina Lomnická.

V současné době stále stoupá výskyt civilizačních chorob, onemocnění jako je infarkt myokardu, obezita, diabetes, předčasná ateroskleróza nebo hypertenze. „Proto je důležité věnovat zdraví náležitou pozornost a snažit se nemocem předcházet. Tomu se projekt Dny zdraví v regionech prevencí a motivací občanů k ochraně svého zdraví snaží napomáhat,“ vysvětluje za pořadatele, Krajskou pobočku VZP pro Plzeňský kraj, ředitelka Miloslava Šlajsová. „Letos v 1. etapě projektu bylo vyšetřeno přes 500 klientů a očekáváme, že v 2. etapě bude číslo ještě vyšší,“ doplnila.

Pokud byste nezvládli akci v Rokycanech, další nejbližší se koná hned patnáctého v Plzni, na náměstí Republiky.