První písemná zmínka o obci pochází z roku 1234, kdy král Václav I. potvrdil darování vsi Gumpoldem synem Dětleba z Potvorova plaskému klášteru. Mapa stabilního katastru obce Březina z roku 1839 ukazuje usedlosti seskupené kolem trojúhelníkové návsi. Přibližně polovina domů byla zděná.

Počet obyvatel: 146
Rozloha: 1,20 km2

Zastupitelstvo obce:

Bezděkov – Zastupitelstvo funguje v pětičlenném složení. Starostou je Josef Král, místostarostou Martin Engl a členy Martina Perková )zároveň předsedkyně finančního výboru, kde spolupracuje s Veronikou Rýdlovou i

Miroslavem Mulačem), Tomáš Šmauz (šéf kontrolního výboru, asistuje mu David Rýdl) a Zdeněk Novák.

Administrativní činnosti vykonává Taťána Englová.

Sousedí hlídají Bezděkovu úklid i oheň

Bezděkov – Dobrovolné spolky ve vesnici s necelými 150 obyvateli nejsou žádné. Znamená to, že o požární bezpečnost se stará sbor z Břas. Zimní údržbu komunikací mají pro změnu na povel sousedé z Březiny.

Obci chybí hospoda

Bezděkov – Složitější to mají lidé s nákupy. V Bezděkově není prodejna a variantou je dovoz z Rokycan, Plzně nebo Radnic. Ani pivaři to jednoduché nemají, protože zavřená je i hospoda.

Když už jsme u základních potřeb. Pozitivněji vyznívá dopravní obslužnost. Přes Bezděkov vedou dvě frekventované autobusové linky a pod vesnicí je vlaková zastávka.

Starosta josef Král s obecními symboly Bezděkova.
Bezděkov je malá, ale mladá obec