Počet obyvatel: 230
Rozloha obce: 5,12 km2

Turistické zajímavosti:

  • kaplička
  • pomník padlým v první světové válce
  • přibližně jeden kilometr severně od vesnice se v místech zvaných U Zámečku nachází tvrziště Javor, které je pozůstatkem tvrze a stejnojmenné zaniklé vesnice ze čtrnáctého až patnáctého století
  • přírodní rezervace Zvoníčkovna – smíšený les s bohatým podrostem hájové vegetace zhruba kilometr severně od Kornatic

Složení zastupitelstva:

Kornatice – Starostou obce na jihu je Jindřich Šustr. Jeho zástupcem Václav Terelmes a v sedmičlenném zastupitelstvu dále jednají Luděk Bouchner, František Šilhánek, Petr Skála, Pavel Šefl a Josef Krátký (vesměs bez politické příslušnosti).

Kontrolní výbor tvoří trio Petr Skála, Václav Terelmes, Jiří Sýkora a ve finančním výboru jsou Luděk Bouchner, Ivana Lavičková a František Šilhánek.

Obchod je v Kornaticích otevřený čtyřikrát týdně

Kornatice – Se žádostí o dotaci na chod prodejny smíšeného zboží jižané uspěli. Částka z krajského úřadu pomohla udržet vhodnou otevírací dobu Krámku na návsi. V pracovních dnech sem zákazníci chodí třikrát týdně a pak i v sobotu dopoledne.

Cestování: Vadí přestup v Příkosicích

Kornatice – Z veřejné dopravy je v obci preferovaný vlak na lokální trati mezi Rokycany a Nezvěsticemi. Je oblíbená, ovšem chybí spoj z odpoledních směn. „A lidé si také stěžují na přestup v Příkosicích. Prý se to má změnit, jenže nevíme kdy,“ krčí rameny starosta Šustr.

Slabší je to s autobusy, které zajišťují jen ranní svoz školáků.