Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

O obci:
Počet obyvatel: 2599
Rozloha: 34,83 km2

Turistické zajívavosti:
kostel sv. Vavřince
zbytky středověkého strašického hradu
sochy sv. Antonína Paduánského a sv. Jana Nepomuckého
roubenky

Obecní policie je v ulicích

Dnem i nocí se pohybují v jednotlivých lokalitách obce uniformovaní strážníci.

Za minulý rok řešili téměř pět set přestupků. V oblasti dopravy to bylo porušení zákazu vjezdu do chráněné krajinné oblasti nebo příliš spěchající motoristé. Nejkřiklavější z těchto provinění řeší úředníci v Rokycanech. „Strážníci se ale věnují i kontrole cizinců, pořádku při sportovních a kulturních akcích nebo odhalení výtržníků. Třeba při soustředění mladých basketbalistů z Rokycan ve škole bleskově usvědčili partu výrostků, která rozbila okna,“ uvedl místostarosta Martin Straka.

Lékařská péče

Obec se dvěma a půl tisícovkami lidí si zasluhuje odpovídající lékařskou péči. Pacienti si vyskakovat nemohou, což cítí i starosta Hahner: „Funguje tu jen praktik. Zatímco s dentistou, gynekologem atd. to přes naše žádosti nejde.“ Potíž je i s lékárnou. Po odchodu zkušené vedoucí do důchodu se náhradu najít nepodařilo a zákazníci musí jinam.

Pozvánka do muzea: Muzeum cílilo na šest umělců

Svět jinýma očima je název první letošní výstavy v Muzeu Středních Brd. Jde o expozici obrazůa keramiky, které byly vytvořené šesti autistickými umělci Po vernisáži na začátku července jste zváni až do neděle 1. srpna.

Víkend otevřených vrat: 24. a 25. 7.

Muzeum dopravy v bývalém vojenském areálu zahájilo 13. sezonu, a to v česko – americkém stylu. Pokud jste to nestihli, nevadí. Další Víkend otevřených vrat (se zaměřením na elektrická vozidla) bude 24. a 25. července mezi 10. a 17. hodinou.