O obci

Počet obyvatel: 273

Rozloha: 2,67 km2

KAM NA VÝLET

Všenice – Domácí i přespolní mají kolem obce hodně cílů k výšlapům. Co by kamenem dohodil je Chlum (429 metrů nad mořem) a parádní zážitky nabízí i cesta k Berounce. Třeba kolem Korečnického mlýna. Kolem Všenic pak vede jedna z cykloturistických tras Radnicka.

SLOŽENÍ ZASTUPITELSTVA

Všenice – Zastupitelstvo je sedmičlenné a s pěti muži v něm zasedají i dvě ženy.

Starostou je Luděk Kuška, jeho zástupcem Martin Dobrý a jednání se zúčastňují i Radomír Benetka (zároveň sportovní výbor), Tomáš Benetka (výbor pro veřejný pořádek a životní prostředí), Petra Dachová (kontrolní výbor), Ivona Heringová (výbor pro kulturu) a Michal Hucl (finanční výbor).

Aktivní ASPV

Martin Dobrý je šéfem okresu

Všenice – Kromě TJ funguje v obci odbor Asociace sport pro všechny (ASPV). A jedním dechem dodejme, že je hodně aktivní, neboť členové se zúčastňují (na umisťují na předních příčkách) při soutěžích v lehké atletice, brännballu, soutěžích všestrannosti nebo na Medvědí stezce. V zimě nabízí ASPV cvičení v sále pro děti, rodiče plus děti i pro ženy. Před pár dny mimochodem Všeničtí zakončili příměstský tábor se zaměřením na olympijské hry. Do čela okresní organizace ASPV byl zvolen Martin Dobrý a v obci šéfuje odboru Iva Králová.

HELAS KOVO ZAMĚSTNÁVÁ 50 LIDÍ

Všenice – Nejvýznamnějším zaměstnavatelem v obci je Helas Kovo. S areálem v sousedství frekventované silnice, kde se zhruba padesát pracovníků věnuje výpalkům z plechu, pálení laserem a dalším strojařským činnostem.

Další možnosti nabízejí společnosti v sousedních Břasích. Část obyvatel v produktivním věku jezdí za prací do Rokycan a především do Plzně.

HASIČSKÝ SBOR

Dobrovolníků je pětadvacet

Všenice – Ke koloritu obce patří sbor dobrovolných hasičů. Registrováno je jich pětadvacet a SDH šéfuje starosta Jaroslav Hering. Zřízena je i výjezdová jednotka, které velí Tomáš Benetka. Dodejme, že sbor je součástí okrsku číslo pět.