VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dění v Borku ovlivňuje kanalizace

Rokycany – V současné době probíhají práce na úseku kanalizace téměř v celé části Borek. Dosud nebyly zahájeny práce na části stavby za tratí. Zde by měly být práce zahájeny tento měsíc. Rovněž zahájení realizace vodovodních řadů se předpokládá v květnu.

6.5.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Karel Rozehnal

Postupné uvádění kanalizace do provozu se předpokládá od října. Po zprovoznění kanalizace (jejích jednotlivých úseků) bude možné začít vypouštět splaškové vody z jednotlivých nemovitostí. Do této doby není možné do nové splaškové kanalizace vypouštět odpadní vody.

V rámci probíhající stavby realizuje město Rokycany části kanalizace nad rámec investice Povodí Berounky, svazku obcí. Jedná se o dešťovou kanalizaci v ulici Ke Kocouráku, Hluboká, dále pak kanalizační přípojky k hranici soukromých pozemků. Dále se připravuje např. realizace kanalizace v ulici Dlouhá. Práce nad rámec investice svazku obcí by měly být dokončeny rovněž do konce roku. Časový sled prováděných prací odpovídá harmonogramu prací v souladu se smlouvou o dílo.

Jako další příspěvek občanům na připojení se na veřejnou kanalizaci (v rámci investice svazku obcí město realizuje část kanalizační přípojky po veřejných pozemcích) poskytne město Rokycany nevratnou účelovou dotaci ve výši 5 000 Kč na připojenou nemovitost. Podmínkou vyplacení této dotace je zhotovení typové revizní šachty na hranici pozemku na kanalizační přípojce a odsouhlasení provedení kanalizační přípojky zástupcem provozovatele kanalizací (Vodohospodářská společnost Sokolov. a zástupcem města Rokycany). Tato dotace je účelově vázána na připojení dané nemovitosti na veřejnou kanalizaci. Pokud by byla v budoucnu nemovitost odpojena od veřejné kanalizace, musí příjemce dotaci vrátit jejímu poskytovateli.

6.5.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přáníčka Ježíškovi odesílaly v pátečním odpoledni z centra Rokycan desítky kluků i děvčátek z mateřských škol.

Předškoláci pustili balónky

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Plzeň – Město povolí maximálně sto heren. Podle opozice bude ovšem regulace příliš mírná.

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT