Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Denní stacionář Pohodička z Rokycan chce dobýt Mýto

Rokycansko - Novotou zářící žlutý objekt v dnes už neexistujících kasárnách na okraji Rokycan. To je denní stacionář Pohodička, určený pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Sociálně terapeutické dílny jsou zastoupeny dvěma tkalcovskými stavy a keramickým kruhem.

3.4.2009
SDÍLEJ:

V bývalých rokycanských kasárnách byl opraven další objekt. Z dřívější konírny vznikl denní stacionář Pohodička. Ředitelka Oblastní charity Alena Drlíková zde chod tkalcovského stavu předvedla majiteli společnosti Vesmont Vlastislavu Veselému. Foto: DENÍK/ Václav Havránek

„Když jsme si v srpnu loňského roku bývalé stáje prohlédli poprvé, nevěřila jsem, že se mohou změnit v něco tak útulného,“ zdůraznila ředitelka Oblastní charity Alena Drlíková. „Ani nevím, kolik tu kluci zničili sbíječek nebo kompresorů. Budova byla skutečně v dezolátním stavu, ale partě pod vedením stavbyvedoucího Jardy Strnada se povedl malý zázrak. Obnášelo to totální rekonstrukci rozvodů vody, kanalizace, podlah, příček, elektroinstalace a vyjmenovat bych mohl snad všechny obory,“ pochválil své podřízené šéf firmy Vesmont Vlastislav Veselý.

Po stavební stránce je vše dokončeno a protože i Josef Plecitý (mimochodem starosta Kařízku) s kolegy vybavil interiér stylovým smrkovým nábytkem, nebrání nic tomu, aby se od 1. května otevřely dveře pro klienty z celého okresu.  

Ostrý start ovšem čeká Pohodičku ještě v tomto měsíci: „Chystáme se 26. dubna na módní přehlídku do Mýta v rámci Vojtěšské poutě. Docela dlouho už na stavech šijeme šaty, tašky, kabáty a nejžádanější jsou ponča. Teď však na skladě prakticky nic nemáme, vše je vyprodané. Což je zároveň výzva, abychom během tří týdnů uspokojili zájemce dostatečnou nabídkou,“ dodala Drlíková. Objekt pronajalo charitě město. Kromě dílen je zde kuchyňka, společenská místnost, prostor pro psychologa i počítačová učebna. „Počítáme s kapacitou dvaceti spoluobčanů, kteří se bez pomoci bližních neobejdou,“ uvedla za příznivce projektu Marie Dušková. Ve výhledu je zřízení internetové kavárničky, kterou by využívali i lidé z nedalekého sídliště.

Nemalé finanční prostředky se podařilo získat z evropských fondů pro regionální rozvoj. Celkové náklady se pohybují kolem sedmi a půl milionu korun, přičemž zmíněný příspěvek kontinentálního seskupení představuje 6,3 milionu.

Oblastní charita má na starost také dům pro seniory v rokycanské Kozlerově ulici. Střechu nad hlavou zde nachází dvanáct dříve narozených spoluobčanů, jenže přestavba se neobešla bez problémů. Stavební společnost, která opravu realizovala, se ocitla v konkursu. Trn z paty vytrhl organizaci právě Vesmont. Práce dokončil, i když na zaplacení zatím čeká marně.

Autor: Václav Havránek

3.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

V Mýtě byl opět vytvořen jediný okrsek pro téměř dvanáct set voličů. V místnosti tedy bylo zpravidla plno a zamířili sem na kontrolu i policisté.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

AC/DC Špejbls Helprs zamíří v sobotu večer do Volduch

Volduchy – Fanoušci legendární skupiny AC/DC se chystají zítra do kulturního domu ve Volduchách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení