„Když jsme si v srpnu loňského roku bývalé stáje prohlédli poprvé, nevěřila jsem, že se mohou změnit v něco tak útulného,“ zdůraznila ředitelka Oblastní charity Alena Drlíková. „Ani nevím, kolik tu kluci zničili sbíječek nebo kompresorů. Budova byla skutečně v dezolátním stavu, ale partě pod vedením stavbyvedoucího Jardy Strnada se povedl malý zázrak. Obnášelo to totální rekonstrukci rozvodů vody, kanalizace, podlah, příček, elektroinstalace a vyjmenovat bych mohl snad všechny obory,“ pochválil své podřízené šéf firmy Vesmont Vlastislav Veselý.

Po stavební stránce je vše dokončeno a protože i Josef Plecitý (mimochodem starosta Kařízku) s kolegy vybavil interiér stylovým smrkovým nábytkem, nebrání nic tomu, aby se od 1. května otevřely dveře pro klienty z celého okresu.  

Ostrý start ovšem čeká Pohodičku ještě v tomto měsíci: „Chystáme se 26. dubna na módní přehlídku do Mýta v rámci Vojtěšské poutě. Docela dlouho už na stavech šijeme šaty, tašky, kabáty a nejžádanější jsou ponča. Teď však na skladě prakticky nic nemáme, vše je vyprodané. Což je zároveň výzva, abychom během tří týdnů uspokojili zájemce dostatečnou nabídkou,“ dodala Drlíková. Objekt pronajalo charitě město. Kromě dílen je zde kuchyňka, společenská místnost, prostor pro psychologa i počítačová učebna. „Počítáme s kapacitou dvaceti spoluobčanů, kteří se bez pomoci bližních neobejdou,“ uvedla za příznivce projektu Marie Dušková. Ve výhledu je zřízení internetové kavárničky, kterou by využívali i lidé z nedalekého sídliště.

Nemalé finanční prostředky se podařilo získat z evropských fondů pro regionální rozvoj. Celkové náklady se pohybují kolem sedmi a půl milionu korun, přičemž zmíněný příspěvek kontinentálního seskupení představuje 6,3 milionu.

Oblastní charita má na starost také dům pro seniory v rokycanské Kozlerově ulici. Střechu nad hlavou zde nachází dvanáct dříve narozených spoluobčanů, jenže přestavba se neobešla bez problémů. Stavební společnost, která opravu realizovala, se ocitla v konkursu. Trn z paty vytrhl organizaci právě Vesmont. Práce dokončil, i když na zaplacení zatím čeká marně.