ROKYCANY - Učitelský sbor z rokycanské mateřinky U Saské brány pořádá v sobotu 23. dubna mezi 10. a 14. hodinou charitativní projekt. S názvem Děti běží pro Tobíka a se startem i cílem u plaveckého bazénu. Startovné pro dospělé je stanoveno na 80 korun, kluci i děvčátka běží zdarma. Kompletní výtěžek akce bude zaslán šikovnému Tobiášovi přes konto organizace Dobrý skutek.

VOLDUCHY - Královna muzikálových jevišť Monika Absolonová se chystá do Volduch. V sále kulturního domu zazpívá v neděli 8. května od devatenácti hodin za doprovodu vynikajícího pianisty Ondřeje Hájka. Předprodej vstupenek zajišťuje Martina Čaplová (informace na na telefonním čísle 737 216 165).

ROKYCANY - Dvacátý ročník muzikantského setkání je zde! Dudáci a jejich nástroj budou pozítří v sídle rokycanské radnice ústředními postavami pořadu, rozděleného na dvě části.

Po uvolnění restrikcí si pospíšili nadšenci z organizace v rokycanské Švermově ulici.
Ochránci přírody plesali v kulturním domě v Rakové, podívejte se

Lidové písně z Rokycanska a Plzeňska ve sbírce Martina Kozáka dal dohromady ve své publikaci Zdeněk Vejvoda. Zahrají kapely Rokytí a Rokytka. Devadesát 'jedna) není žádný věk. Titulek je pozvánkou na schůzku s Antonínem Konradym a dudáckou muzikou z Domažlic.

Dodejme, že v knihovně na Masarykově náměstí bude pro přihlášené zájemce otevřena dudácká hudební dílna pod vedením Václava Švíka.

MÝTO - Představitelé okresního mysliveckého spolku chystají pozítří soutěž ve střelbě z malorážky. Půjde o kulový čtyřboj a na terčích ve vzdálenosti padesát metrů jsou vyobrazeni liška, kňour, kamzík i srnec. Zúčastnit se mohou členové mysliveckých sdružení na Rokycanskus platným loveckým a zbrojním průkazem. Nečlenové ČMMJ i myslivci bez okresní příslušnosti startují mimo soutěž.