„Dnešní den jsme zahájili živým obrazem. Žáci měli trička v barvách olympijských kruhů. Každá třída si zvolila svoji," sdělila učitelka Marcela Sobotková. „Před akcí jsme vše připravovali se žákovskou samosprávou. Zapojili jsme děti z první až deváté třídy. Ti nejstarší pomáhali s dozorem, abychom docílili také toho, že se ti starší postarají o mladší," konstatovala. „Letos jsme se zúčastnili poprvé a celý běh se vydařil," uzavřela Sobotková.

V rámci Olympijského běhu v jediný okamžik vyběhne na různých místech přes 15 tisíc běžců. Včerejší dopoledne se týkalo škol. V osmnáct hodin se do akce zapojili ostatní. Celkem bylo připraveno pro účastníky několik tisícovek triček. Běžci nedostávali žádné ceny, ale diplomy od mezinárodního olympijského výboru.

Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založený Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který je zasvěcený sportovním aktivitám všeho druhu. V České republice se v rámci Olympijského dne pořádají běžecké závody pro všechny věkové kategorie už od roku 1987. A letošní oslava připadá právě na středu 24. června.