„O zavírání v žádném případě neuvažujeme, oddělení není ohrožené. Naopak, v plánu je postupný rozvoj včetně obnovy zastaralých přístrojů,“ uvedl ředitel a dodal také, že zdravotnický personál oddělení, jak lékaři, tak sestřičky, počtem i odborností odpovídá požadavkům pojišťoven.

„S paní primářkou jsme už na téma dalšího rozvoje podrobněji mluvili a líbí se mi také její empatický přístup k dětem i rodičům,“ konstatoval ředitel. Ujistil rovněž, že počet lůžek zůstane zachovaný, a informoval, že dokonce by rádi přidali některé pediatrické odbornosti. Hlavně se to týká ambulantních ordinací. „Záměrem je v příštích letech rozšířit spektrum výkonů, aby děti nemusely nikam jezdit na další vyšetření. Nějaký čas si to ale samozřejmě vyžádá. V rozvojových plánech nemocnice tedy není na dětské oddělení v žádném případě zapomenuto. Počítáme i s vylepšováním jeho vzhledu a velice mě potěšil charitativní přístup paní Jágrové, Nídelové a jejich přátel kolem obchůdku Kolorka, který záměru už napomáhá,“ konstatoval Veverka.

V souvislosti s dětským oddělením jsme zmínili i letos zrušenou porodnici. „Co se týče novorozenců, určitá provázanost tu byla. Ale útlum porodnice nemá dopad na chod dětského oddělení. Existuje řada zařízení, které nemají porodnici a kde dětské oddělení funguje velmi dobře,“ uvedl ředitel.