„Dostali nabídku na různá místa. Bude záležet na nich, zda ji přijmou,“ sdělila ředitelka Hana Perková. Problémem také je, že ve většině případů se jedná o sestry, které nelze hned využít pro všeobecnou praxi. Podle informací je u dvou sestřiček už jasné, že přecházejí na dětské oddělení, třetí na recepci.

„Nabízeli jsme umístění i na dalších odděleních (nutný by ovšem byl rekvalifikační kurz), ale to zatím nechtěly,“ konstatovala Perková. Pokud se v nemocnici rozhodnou nezůstat, čeká je většinou tříměsíční odstupné a hledání místa jinde. Ptali jsme se na situaci i předsedy odborů pracovníků nemocnice Františka Kuneše, ale je momentálně na dovolené. „V současnosti byli pracovníci oddělení vytížení jeho předáváním, a když je potřeba, pracují jako zástup v gynekologických ambulancích apod. Jinak jsou doma,“ dodala ředitelka.

U lékařů je situace trochu jiná. Doktor Petr Říha zůstává na zkrácený úvazek, dva dny se bude starat o klientky gynekologické ambulance, kterou si nemocnice nechala. Kromě toho by měl spolu s kolegou Pavlem Novákem zajišťovat potřebné jednodenní výkony. Jedna lékařka je v pracovní neschopnosti a primářka Ilona Majerová, nyní Holubová, odešla, pro klientky bude v nemocnici od 19. do 31. července. Ambulance poběží pouze v pondělí a čtvrtek. „Od srpna nastupuji na částečný úvazek do Stodské nemocnice a budu vypomáhat kolegovi v Plzni. Od ledna nově přebírám ambulance v Hrádku (po MUDr. Korandové), Holoubkově a Radnicích,“ informovala lékařka.