Dva deváťáky z rokycanské Základní školy TGM zajímá 13. prosinec. Příští úterý se Luboš Krůta a Eliška Grygarová zúčastní finále soutěže IT-SLOT (zkratka pro Systém Logických OTázek).

„Na začátku tohoto online měření sil s důrazem na informační technologie a logické myšlení bylo 110 škol a bezmála šestnáct set chlapců a děvčat z osmých a devátých tříd. Každému z nich počítač vygeneroval jiné otázky i odlišné pořadí odpovědí,” uvedla třídní 9. A Božena Štychová. Její svěřenci se většinou umístili v elitní pětistovce a zmíněná dvojice dokonce postoupila do rozhodujícího klání o zajímavé ceny. Nejen pro aktéry, ale i pro jejich školu, protože partnerem IT-SLOT se stala proslulá světová firma.
Eliška získala dvacet bodů, čímž se zařadila na jedenácté místo. „Kromě

atematiky mám ráda i češtinu nebo výtvarnou výchovu,” prozradila na sebe sympatická školačka, která má namířeno do gymnázia. „je hodně pilná. Zvládá bez potíží i malířský obor v umělecké škole,” doplnila poznatky učitelka. Spolužák Luboš získal jen o bod méně, což stačilo na osmadvacáté místo. „Při rovnosti bodů byl dalším kritériem čas. Já zvládl dvacet otázek za dvaadvacet minut,” řekl nám mladý muž. Mezi jeho záliby patří počítače, matematika a také basketbal, protože za místní klub SKB startuje v divizi.
K vrcholu vyrazí dvojice do hlavního města. S vědomím, že se musí obejít bez pomoci internetu i se skutečností, že z třicítky startujících jsou ceny určeny pro patnáct nejlepších!