Zaujal je totiž projekt Akcent, což je označení pro alternativní kulturní centrum. Realizován je v rokycanském středisku Diakonie a podpořen je financemi Nadace rozvoje občanské společnosti.

Po Africe, islámu a Vietnamu přišli včera na řadu Romové. Lektorka Ida Pellarová z Charity Plzeň začala testem pro mladé lidi z Jeřabinky. „Netušil jsem, že Romové se do Evropy přemístili z Indie,“ neskrýval překvapení Michal Aubrecht. Se spolužáky pak naslouchal poutavému vyprávění o kultuře, zvycích a rodinných poutech menšiny.

Cyklus besed, pořádaných rokycanskou Diakonií, startoval v září černým kontinentem. „Podařilo se nám většinou zajistit odborníky, kteří v Africe nebo ve Vietnamu žili dlouhodoběji a mají spoustu poznatků. Školákům se tahle prezentace zamlouvá, o čemž svědčí spousty dotazů,“ zdůraznila koordinátorka projektu Radka Musilová.

Projekt se nyní soustředí na Ukrajinu a poté na Polsko, Slovensko, Norsko i Spojené státy americké. Musilová počítá s tím, že metodika bude popsána v knize i CD s nákladem po 250 kusech.