Vzájemné přátelství už trvá roky. Tentokrát hosté dorazili v sobotu. „Hned jsme s nimi a instruktory z našeho oddílu zamířili lyžovat do Krkonoš,“ informoval nás vedoucí Orlice Pavel Hubert. Do Rokycan se vracejí dnes a další den je přijme starosta města Václav Kočí. V plánu mají také návštěvu naší redakce, pak zamíří do Muzea dr. Horáka, těšit se mohou i na bowling a v mýtské sladovně je čeká utkání v paintballu.

Ilustrační foto.

Už 29. prosince ale přátelé zamíří znovu do hor. Tentokrát na Šumavu, kde je čeká výšlap na Pancíř a k Černému jezeru. Třicátého jsou na Křivoklátě. „Ani Silvestr podobně jako Štědrý den neslaví, rozhodli jsme se tedy pro výšlap na Kozel s opékáním uzenin,“ sdělil Hubert. Prvního zamíří členové Orlice s alžírskými kamarády prohlídnout si Prahu a zdrží se i na podvečerní ohňostroj. Druhého navštíví krajskou metropoli. Podívají se do plzeňského podzemí, na věž Bartoloměje, do pivovaru a nevynechají ani Techmanii.

„Třetího ledna se vracejí do Afriky. Jednáme o tom, že naši by v létě zase mohli v Alžíru absolvovat výměnný pobyt,“ dodal Hubert.