Jednoduché to však organizátoři projektů neměli. „Ztratili jsme tradiční zázemí, ale naštěstí našli azyl v zeleném domě na rokycanském Masarykově náměstí," přiznal vedoucí seskupení Pavel Hubert.

Týdenní společné pobyty v okresním městě i jeho okolí byly koncipované podle zálib. Na své si přišli budoucí záchranáři, milovníci koní, bojovníci a mezi tuctem projektů se jako poslední loučili kuchaři i tanečníci. U plotny měla svěřence na povel Renata Pešková, na parketu Monika Zikmundová a pomáhala jim pochopitelně parta asistentů. Loučení se odehrávalo na nádvoří knihovny, kde rodiče i hosté bleskově zkonzumovali vynikající chlebíčky, připravené mladými kuchtíky.

Divoká Orlice z Rokycan zorganizovala přes prázdniny 15 táborů | Video: Deník/Václav Havránek

Zapomenout nelze ani na turnus seniorek, jichž se od pondělí do pátku scházelo deset a tečkou se stala návštěva jihočeských Hoštic včetně besedy s režisérem Zdeňkem Troškou.

Adrenalinové zážitky se ovšem odehrávaly i ve vzdálenějších místech. Do Plas na severu Plzeňska to není až tak daleko, takže tu své zázemí našli Hobiti i znalci tanečních kreací. Atraktivní byla i zahraniční cesta na Slovensko. Turisté prozkoumávali Nízké Tatry a zdolali vcholy Ďumbier, Chopok a zvládli i cestu do Jánošíkova rodiště, do vesnice Terchová.