Pokud lékaři chirurgického oddělení Rokycanské nemocnice, a. s., nestáhnou během dneška výpovědi, začíná nemocnice odvolávat plánované operační výkony.

„Museli bychom to zařídit tak, aby prvního března bylo oddělení prázdné. Nemůže se operovat třeba ještě sedmadvacátého, protože by pak pacient neměl kde ležet,“ konstatovala ředitelka Hana Perková.

Varianta, že v nemocnici přetrvá služba chirurgických ambulantní, se uskuteční. Teď se ještě jedná o tom, zda by mohl být zachovaný i provoz obdobný tomu o současných víkendech. Tedy s akutní operativou. Vše se ujasní podle potvrzení služeb současných externistů.

Každopádně ale tým rokycanské chirurgie jednu lékařskou posilu získá. „Od doby, co jsem ve funkci, sháním dalšího chirurga. Jsem si vědoma, že v obsazení oddělení je značný věkový rozdíl. Střední generace chyběla,“ sdělila Perková a dodala: „Na– konec se mi teď podařilo domluvit s lékařem z fakultní nemocnice, který splňuje požadavky na to, aby mohl stanout v čele chirurgického oddělení. Od prvního března bu– de pověřený jeho vedením.“ Kromě toho nemocnice právě vyhlašuje výběrové řízení na obsazení primariátu chirurgie a teprve vítěz bude do funkce oficiálně jmenovaný.