„Pokud to počítám dobře, loni pták dorazil už 4. února. letos to tedy bylo o tři dny později, ale s neklamným znamením, že jaro je za dveřmi,“ usmívá se starosta města Vlastimil Sýkora.

Čapí rodinky obsazují na území Rokycanska i Klabavu a Osek. Zde museli loni hasiči upravit hnízdo na škole kvůli značné hmotnosti.

ROKYCANY - V neděli 6. února zesnul ve věku 78 let Josef Diensbier. Vynikající kuželkář, který působil i jako rozhodčí tohoto odvětví. V neposlední řadě skvělý parťák a zkušený organizátor ligy neregistrovaných.

ROKYCANY - Okresní město včera představilo novou tvář webových stránek. Na adrese www.rokycany.cz a s modernější podobou jednotlivých komponentů. Nechybí zde aktuální pozvánky na kulturní i sportovní akce, informace úřadu včetně spojení na zaměstnance MěÚ, odkazy na historické i současné mezníky Rokycan, atd.

ROKYCANSKO - Především pád stromů si vyžádal v minulých dnech výjezdy hasičských sborů. Zasahovaly v Ejpovicích, Těních, Cheznovicích, Hřešihlavech, atd. Hrádečtí kromě toho pomáhali v ulici 1. máje.

Zámek Zbiroh
Zbirožší nabízejí večerní prohlídky