VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Pfinztalu zamířili také studenti gymnázia

Rokycany - Při Dnech Evropy se v partnerském německém městě uskutečnil pouliční festival. Byl plný hudby a pokrmů

15.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ V. Havránek

Představitelé Rokycan se studenty a učiteli z gymnázia a střední odborné školy navštívili v závěru minulého týdne německé partnerské město Pfinztal. Leží v Badensku Würtenbersku. Delegaci města tvořili starosta Václav Kočí, místostarosta Jan Šašek a bývalou místostarostkou Marií Hlávkovou. Spolupráce obou měst začala podpisem partnerské smlouvy 13. března 1998.

Pfinztal uspořádal v rámci oslav Dne Evropy v areálu základní školy pouliční festival obyvatel, při kterém bylo možné ochutnat pochoutky z řady evropských zemí a zhlédnout vystoupení místních hudebních, pěveckých i tanečních souborů. Pro mladší děti byla připravena řada zábavných soutěží. Festival nabídl pestrý a bohatý program pro všechny věkové kategorie. V jeho rámci se Rokycany prezentovaly propagačními materiály.

Celodenní program poté vyvrcholil večerním ceremoniálem, při kterém byla Pfinztalu slavnostně předána Evropská vlajka cti. Uděluje ji Rada Evropy za příkladnou partnerskou spolupráci evropských obcí a měst. V projevu Kočí mimo jiné připomněl: „Obě města dlouhodobě intenzivně komunikují. Rozvinula se spolupráce mezi sportovními, zájmovými i hudebními spolky. Spolupráce probíhá i na bázi výměnných pobytů. V Rokycanech je po městě Pfinztal pojmenováno dětské hřiště U Usměváčka, ve Pfinztalu zase nese část města název Rokycany platz. Partnerství obou měst je přínosem pro získávání zkušeností v oblasti řízení města, obohacení kultury a navázání nových přátelství. A to je také hlavním důvodem, proč jsme se sešli na slavnostním večeru."

Rokycany současně vyslaly na Dny Evropy skupinu starších studentů gymnázia. Celou sobotu reprezentovali město na soutěži mladých lidí, ve které se utkalo několik týmů z obou měst. Na různých zastaveních absolvovali hry a úkoly z mnoha odvětví (sport, kreativita, šikovnost, znalosti), a to vše kolem témat týkajících se Evropy a Evropské unie. Studenti skvěle reprezentovali nejen gymnázium, ale i město, neboť byli v soutěžích velmi úspěšní.

„Rokycany mají ve Pfinztalu dobré jméno. Tradici vzájemné spolupráce budeme i nadále rozvíjet," doplňuje k návštěvě místostarosta Jan Šašek, který oblast těchto partnerských vztahů zabezpečuje.

Den Evropy (9. květen) je jedním ze symbolů Evropy a Evropské unie, při kterém se oslavuje mír a jednota v Evropě. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman během svého projevu v Paříži navrhl novou formu politické spolupráce v Evropě, která by napříště vyloučila válečný konflikt mezi evropskými národy.

Autor: Redakce

15.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení