Jako když se místností prožene tornádo. Těmito slovy by se daly popsat následky středeční události, kdy do Příkosické zemědělské nečekaně vtrhl rozzuřený agresor. Namířeno měl přímo do kanceláře ředitele společnosti, kde ničil téměř vše, na co přišel. Incidentem už se zabývají hrádečtí policisté.

Podle doposud zjištěných informací stojí za návštěvou obyvatel Příkosic. Vadí mu, že kolem jeho domu často jezdí traktory, které znečišťují silnici. Nemluvě o nebezpečí, jež místním hrozí kvůli špatně zajištěných valníkům nebo jiným strojům. Radikální způsob řešení situace odůvodnil následovně: „Oko za oko, zub za zub. Chci, aby tady bylo uklizeno." Podle jiných občanů však situace, na níž muž lamentuje, není tak dramatická. „Traktory tady jezdí, ale nepřijde mi, že je to rizikové. A že ztrácí bahno, je přeci zvlášť teď na podzim úplně normální," shodli se tamější, jež si nepřáli být jmenovaní. Ani starosta Jan Šmolík nezaznamenal kvůli uvedeným potížím mnoho stížností. „Komunikace není vždy ideální. Občas si někdo osobně stěžuje, ale záležitost se vždy snažíme co nejrychleji dát do pořádku," řekl.

Podle poznatků však útočník nenavštívil Příkosickou zemědělskou poprvé. Už jednou tak zavítal a vysypal přímo na stůl ředitele senáž. Kromě toho hodil po řidiči trambusu kanystr, který mu rozbil přední sklo. Ladislav Vágner se nechal slyšet, že boje trvají už tři roky a stále se stupňují. Doufá, že událost vyřeší hrádečtí ochránci zákona. „Ti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spá-chání přečinů výtržnictví a poškození cizí věci," konstatovala mluvčí PČR Jana Tomková.