HOLOUBKOV - V pořadí 38. ročník Holoubeckého esa ve dvacetníkovém mariáši se koná v sobotu 18. března. Dějištěm bude od 11 hodin holoubkovský Hotel Bělohlávek, kde se mohou aktéři registrovat už od desáté hodiny se zápisným 300 korun. Pravidla jsou převzata z Jižanského poháru a díky sponzorům mohou účastníci počítat se zajímavými cenami.

HRADIŠTĚ - Ve vesničce nad Berounkou je sobotní odpoledne zadané pro malé tanečníky. Dětský karneval s princeznou Týnkou a myšákem Edou tu startuje ve 14.30 U Mongola. O hudební doprovod se stará profesionál Honza Ladra a přichystané jsou soutěže, tanečky s animátory, rej masek i vyhlášení nejlepších převleků.

ROKYCANY - Hudební fajnšmekři jsou ve střehu. Do hospůdky U Pardála v centru Rokycan dorazí v sobotu 18. března večer skupina Prago Union. Koncertovat začne po dvacáté hodině.

Oslava svatého Patrika
U Stočesů v Rokycanech uctí svatého Patricka zeleným pivem

ZBIROH - Dětská prohlídka zámku Zbiroh pokračuje v sobotu 18. března od 13.30 hodin. Po předchozí registraci (602 527 632) děti čeká návrat do časů šlechticů, dozvědí se o templářích či stolování.

ÚJEZD U SVATÉHO KŘÍŽE - Pomazánkobraní aneb soutěž o nejlepší domácí pomazánku se uskuteční ve Svaťáku v sobotu 18. března od 18 hodin. Domácí i přespolní kuchtíci mohou své výrobky donést do restaurace Na návsi. Porotci je ochutnají, zhodnotí a určí pořadí. Pečivo pro soutěžící je zajištěné (pro všechny stejné) a akce pokračuje od 19 hodin s kapelou Ahasvers.