Součástí jeho návštěvy byla ukázka hry na lesní roh a lesnici, doprovázející hony a naháňky. Děti i učitelky měly možnost si nástroje prohlédnout a za doprovodu lesního rohu si zazpívat. Předškoláci na oplátku posílají zvířátkům pamlsky, které nasbírali (kaštany a žaludy) a za jablíčka i mrkve patří dík rodičům. Pochvalu zasluhuje i vedení Lesů města Rokycan, neboť v adventním čase darovalo školce vánoční stromeček.

Sluchově postižení nemají zatím šanci na servisní den

Rokycansko – Nouzový stav nadále trvá, což negativně ovlivňuje i chod organizace sluchově postižených v okresním městě. Na zítřek byl v Zeleném domě za kašnou plánovaný servisní a poradenský den s plzeňským techniky, jenže musí být odložen. Pravděpodobně na úterý 23. února.

Plány na síť poboček
Mc Donald má kolébku ve Stupně

Rokycanští jednají od 15.00 v Trianě

Rokycany – Pouze sedm oficiálních bodů je na programu dnešního zasedání zastupitelstva okresního města. Je veřejné a lidé mohou dorazit do zasedačky Triana na nádvoří radnice. Od patnácti hodin se tu jednadvacetičlenná sestava věnuje nákupu části parcel kvůli obchvatu Čilina II, rozpočtovým opatřením nebo majetkovým záležitostem. Ve scénáři je rovněž podnět na rozšíření parkoviště v lokalitě pod kostelem.

Hasiči jeli na Dobřív

Rokycansko – Profesionálové z Rokycan a s nimi několik výjezdových jednotek SDH zasahovali včera ráno při požáru části rodinného domu v Dobřívě.