"Stanovišť je sedm. Hned na tom prvním se prezentují městští strážníci a následují domácí příslušníci i kolegové z krajského ředitelství. Mezi discipliny patří hledání nebezpečných předmětů, tísňové volání, varovné signály, první pomoc nebo požární prevence," uvedla za pořadatele Lenka Rousová Bóriková.

Radnice byly dějištěm 30. ročníku oblastní přehlídky souborů hrajících pro děti. Foto Jaroslav Kreisinger
Jaroslava Smetáková oslnila na Radnickém dráčkovi publikum v roli Barky

Týmy sbíraly body a po téměř tříhodinovém snažení se porotci odebrali k sečtení výsledků. pro kluky i děvčata byly mezitím přichystané atraktivní ukázky. Do oblak se třeba vznesla plošina mohutného výsuvného žebříku a na Rokycany se z ptačí perspektivy podívala strážnice Mirka Botková. Na zemi poutal pozornost vrak škodovky, v němž zůstal po fingované nehodě zaklíněný hasič Jiří Bezděk. Jeho partneři museli použít hydraulické nůžky a další náčiní, aby ho posléze předali zdravotníkům. To už napěti mezi malými záchranáři rostlo a kolem stolku se objevily ceny pro ty nejlepší.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Na 6. až 10. místě se bez určení pořadí umístily školy z Mirošova, Strašic, Mýta, Volduch a Cheznovic. Pátou příčku obsadily Radnice, čtvrtí byli vyslanci ZŠ TGM Rokycany a pak už šlo o medaile. Bronzové hřály kvarteto z ulice Míru Rokycany (70 bodů¨, stříbrné Stupno (70,75) a bylo jasné, že z vítězství se raduje Dobřív. V sestavě Šimon Rousek, Magdaléna Mudrová, Romana Brabcová a Alžběta Monhartová nasbírali jižané 72 bodů a získali nejcennější pohár, který jim předal šéf HZS Rokycany Petr Špelina.