Polovinu základny tvoří cvičenci. Fotbalistů je dvaapadesát, národních házenkářů čtyřiačtyřicet, stolní tenisté jsou dva a vyznavačů country tanců je zařazeno jedenadvacet. „Letos si připomeneme 120. narozeniny a oslava je plánována na 28. října. Ivo Čermák ze Strašic nám zhotovil novou vlajku,“ pochlubil se starosta TJ Luboš Paldrman.

Několikrát ve svém vystoupení vyzdvihl úsilí Jiřího Ondřejíčka. Muže, který se díky své zarputilosti postaral o příliv finančních prostředků z nejrůznějších grantů a dotací. „Modernizována byla například sokolovna nebo kabiny národních házenkářů,“ připomněl Paldrman.

Z ekonomické oblasti zaujala informace o využití ubytovny, takže výsledek za rok 2009 nevyzněl špatně. S tím se ovšem Dobřívští nespokojují. Trápí je nájezdy zlodějů, kteří třikrát vybílili kiosek ve fotbalovém a dvakrát v házenkářském areálu. Zprávy představitelů oddílů byly výstižné a inspirující. Házenkáři mají radost z těch nejmenších, naopak dlužni pověsti zůstávají muži. Fotbalisté by rádi promluvili do bojů o krajskou 1.B třídy a solidně jsou na tom dorostenci.

Samostatnou kapitolou je sokolská všestrannost se 120 členy. Připravuje populární cyklistický výšlap Rokycanskem i okolními okresy (letos v sobotu 21. srpna), povedený byl výšlap S bábovkou na Bábovku a už 24. dubna nebudou reprezentanti jednoty chybět při župních přeborech v plavání i atletice.