Ukázku ze svých knih přečte i Jana Poncarová, která do Dobříva zasadila jeden ze svých románů. Autorská prezentace začíná v sedmnáct hodin. „Dobřív byl už za první republiky častým cílem výletníků, včetně umělců, spisovatelů a herců. Asi nejznámějším z nich byl Jindřich Mošna, který u nás má i svou pamětní síň. U hamru je krásné prostředí, jako stvořené pro podobné akce, takže jsme se rozhodli čtení uspořádat. Uvidíme, jestli z toho vznikne sympatická tradice,“ říká Jiří Ondřejíček, starosta Dobříva.

„Na vůbec první dobřívské čtení jsme pozvali básníka Martina Pocha, který nedávno vydal svoji pátou a šestou sbírku. Martin je s naším krajem spojený, vystudoval renomované rokycanské gymnázium a patří k oceňovaným básníkům. Přijede i novelistka Martina Heš se svým Tvůrčím restartem,“ uvádí spisovatelka Jana Poncarová a dodává: „Sama čtenářům představím román Alžběta a Nina, který se zčásti odehrává právě v Dobřívě, kde mám kořeny,“ dodává Poncarová. Pbrovský zájem vzbudila i její předchozí díla: Podbrdské ženy, Eugenie, Cyklistka, Děvčata první republiky, atd. Pro posluchače a hosty bude připravené občerstvení a také knihy tří autorů k zakoupení.

V případě deštivého počasí se autorské čtení přesune o kousek dál do sálu obecního úřadu. Dodejme, že vstupné je dobrovolné a akci uspořádá Obecní úřad Dobřív plus Spolek W21.

Richard Hrúz u plzeňského městského soudu.
Nechtěl ani podmínku, teď je v šoku. Odvolací soud poslal lupiče za mříže