„Začali jsme vytvářením sluníček, kterými ozdobíme školu zvenku, aby byla krásnější, než dostane novou fasádu,“ sdělila učitelka Lenka Hanzlíková.
Už zmíněný ateliér navštěvuje 23 dětí z dobřívské školy, a to je – vzhledem k tomu, že se jedná o malotřídku – většina. O tom, že se jim práce s hlínou líbí, svědčí i následující fakt:

Kromě chvil strávených v ateliéru mnozí pokračují i v rámci tvořivého odpoledne vyhrazeného vždy společnému snažení rodičů a dětí. „Přivedou si maminku, babičku, ale někdy i odvážné tatínky, a společně tvoříme,“ objasňovala Hanzlíková. Tak se třeba hromadně pustili i do výroby šperků z Fimo hmoty. Dala by se přirovnat k jakési speciální barevné modelíně, ze které se různými technikami vytvoří korálky, náušnice, rozmanité přívěsky a podobně. Výrobky se rychle zapečou v troubě, spojí s dalšími prvky a děti si je hned hrdě odnášejí. Šperkařině se hned napoprvé věnovala pořádná tlupa – 13 školáků a 11 dospělých. „Moc se nám to líbilo,“ pochvalovaly si třeba Markétka a Eliška Švejdovy. „Rozhodně jde o zajímavý způsob, jak rodiče vtáhnout do života školy,“ shodují se mnozí.

Příště, což podle ustanovení o prvních čtvrtcích v měsíci bude čtvrtého listopadu, se rodiče s dětmi mají věnovat výrobě rozmanitých vánočních dekorací z keramiky.