V prodejně květin v rokycanské ulici Míru mají nyní také napilno. Na přípravě věnců a dušičkových vazeb se spolu s dodavateli z plzeňského zahradnictví podíleli také sami. „Zájem kupujících trvá už celý týden a stále více jsou vedle pěkného vzhledu pro zákazníky rozhodující i ceny," svěřila se Jitka Komasová. „Nabídka je pěkná, Vybrali jsme si a pojedeme s tím až do Liberce, tam máme rodinu," prozradili manželé Novákovi.

V květinářství nedaleko obchodního domu Žďár výroba věnců a různých vazeb vrcholí. „Letos poprvé je to o dušičkách jinak. Lidé hodně koukají na peníze a většinou chodí na poslední chvíli. Vloni například objednávali věnce dopředu, teď skoro ne," svěřila se Zdena Hacaperková. „Kupují květníky s chvojím nebo různé další vazby," pokračovala. Nápor zaznamenává především v posledních dvou týdnech. „Minulý víkend jsme měli hodně kupujících, potom před obdobím volna, které bylo v tomto týdnu, a také v pátek je velký frmol," uzavřela Hacaperková.

Zeptali jsme se také nakupujících, co upřednostňují. „Zdobené květináče na hroby dělám roky sama doma, a to kvůli ceně," svěřila se Petra Marková. Lenka Poslušná doplnila: „Bohužel, kvůli práci nemám čas na domácí výrobu, a proto vždy vyberu nějaký věnec v obchodě. Peníze v tomto případě neřeším."