Chodci byli obdarovaní reflexními samolepkami, které policistům poskytla komise prevence Městského úřadu v Rokycanech. Samolepky umístěné na batozích, taškách, cyklistických přilbách, či aktovkách pomohou v provozu ke zvýšení viditelnosti těchto ´zranitelnějších´ účastníků.

Díky zhoršeným klimatickým podmínkám je pro řidiče a chodce ztížený pohyb na silnici. Kluzká a vlhká silnice výrazně prodlužuje brzdnou dráhu vozu. Proto je nutné, aby řidič zaznamenal přecházejícího v dostatečném předstihu. „Pokud na sobě chodec nemá pestré oblečení, může řidič zahlédnout tmavou postavu až na poslední chvíli. Reflexní materiály odrážejí světlo v úzkém kuželu zpět ke zdroji a to až na vzdálenost kolem 200 metrů,“ uvedla mluvčí Policie České republiky Jana Tomková.

Rokycanští dopravní policisté šetřili v posledních dvou letech několik dopravních nehod zaviněných chodci. V roce 2010 jich bylo sedm, přičemž dvě byly zaviněné dětmi. V roce 2011 byly takové nehody tři.

Na začátku ledna letošního roku došlo k tragické dopravní nehodě za účasti chodkyně, která podlehla zraněním v nemocnici. Dle prvotních informací z místa události v rokycanské ulici Šťáhlavská, došlo u místního viaduktu ke střetu osobního vozu Škoda Felicia s 66letou chodkyní. „Všechny okolnosti nehody jsou nyní v šetření policistů z rokycanské služby kriminální policie a vyšetřování. K řádnému a objektivnímu posouzení věci a objasnění nehodového děje přivítají jakékoli informace případných svědků,“ konkretizovala Tomková. „Ti se jim mohou přihlásit na telefonní číslo 158 nebo na telefonní linku 974 335 333,“ dodala.