Řada lidí přestává v Plzni chodit na obědy do restaurací a v rámci úspor volí raději jídelny a levná bistra, často také fastfoody.

Změna v chování zákazníků je podle Luboše Kastnera, spolumajitele sítě Hospodska s několika restauracemi v Plzni i Praze, ovlivněna tím, že se lidé chtějí najíst levně a hlavně rychle. „Spotřebitel se podle mého názoru chová v poslední době lehce iracionálně. V bistrech je totiž častokrát méně kvalitní jídlo s menší gramáží nežli v restauracích. Zákazníci to ale mnohdy vidí tak, že když je jídlo o něco menší, tak bude tím pádem levnější. Jenže v bistrech jsou leckdy méně kvalitní jídla s paradoxně vyššími cenami za gramáž. Nicméně bistra lidé vnímají jako tu rychlejší obědovou variantu,“ řekl Kastner. „Já jsem ale v podstatě rád, že jsou teď hospodští pod tlakem. Může to mít pozitivní dopad v tom smyslu, že restauratéři obmění nabídku jídel,“ dodal spolumajitel gastronomické skupiny.

Že lidé stále častěji opouští myšlenku návštěvy restaurací, potvrzuje Ivana Kolaříková, majitelka rodinné Jídelny Kavana v centru Plzně. Plzeňané si podle ní také rádi připravují jídlo doma, aby ušetřili. „Máme stálé zákazníky, kteří k nám dochází na obědy denně. Řada lidí začala chodit i pro jídlo s sebou do krabiček, aby v dnešní uspěchané době uspořila čas,“ řekla Kolaříková.

Zatímco cena obědů v restauracích se ve středu města pohybuje většinou od 140 do 180 korun, v jídelnách začínají na 110 a končí na 150 korunách. „Oběd u nás stojí v průměru kolem 120 korun,“ uvedla dále Kolaříková a dodala: „Vaříme, troufám si říci, dobře, levněji než v restauracích, a hlavně poctivě. Do restaurací se zákazníci asi po čase vrátí. Bude ale podle mě záležet na tom, na jakých jídlech nabídku postaví.“

Hospody odliv zákazníků pociťují. „Návštěvnost během obědů se poslední dobou zhoršila. Lidé se zřejmě naučili vařit si doma, což jde ruku v ruce s šetřením. Samozřejmě, když často slýchávají, že se zvyšují ceny jídel a bude hůř, tak první, co si odpustí, je návštěva restaurace a dalších služeb, které nutně nepotřebují,“ zhodnotil za restauraci Purkmistr Jan Havlík.

„Do restaurace chodím pořád, je pro mě příjemnější dát si s kolegy pivo u oběda a v klidu si popovídat. Často ale zajdu i do jídelny, kde vždy platím podstatně méně," řekla Plzeňanka Klára Baričová.