V červnu příštího roku čeká školu v Mirošově rekonstrukce kvůli objevené dřevomorce. Žáků se opravy dotknou jen okrajově.
Škola projde úpravami, při kterých by měl být problém odstraněn. „Rekonstrukce začne v červnu. Pro děti to téměř nic neznamená. Jen jsme při té příležitosti naplánovali více výletů. První týden v červnu se pojede do Itálie,” informoval ředitel školy Rostislav Judl. „Dále je naplánováno nějaké ředitelské volno na konci června,” sdělil Judl.

Pro žáky to neznamená, že výuka skončí v květnu, jak někteří předpokládali. „Učit se bude normálně do konce června. Budou využity náhradní prostory. Například v hasičské zbrojnici nebo v Sokolovně. Domluvili jsme se na tom už s městem,” dodal. „Ostatní třídy budou přesunuty na nižší stupeň,” konstatoval Judl.

Firma, která rozsáhlou rekonstrukci bude provádět ještě zatím není vybrána. „Proběhne řádné výběrové řízení, kde se firma na opravu vybere,” ukončil Judl. Jak bude celé vylepšení školy probíhat, vás v průběhu příštího roku budeme informovat.