Vojta Šimůnek s Bohuslavem Vašíčkem si splnili už loni sen spatřit východ Slunce z nejvyšší tuzemské hory. „Bylo to nádherné a v našich hlavách se později narodila slovní hříčka Z domova pěšky na vrchol Sněžky. Nápad jsme vylepšili myšlenkou, že cesta bude mít dobročinný charakter a výtěžek půjde na dobrou věc. V našem případě na podporu florbalového klubu Gorily Plzeň, kde odvádějí perfektní práci s mládeží i dospělými,“ shodli se turisté.

První etapa vedla z okresního města do Nižboru. Pondělní putování končilo na Okoři a v úterý si tandem společně s dalšími poutníky, kteří se cestou přidali, zblízka prohlédl soutok Vltavy a Labe v Mělníku. Cílem čtvrtého úseku je Bělá pod Bezdězem, čtvrtek končí ve Svitačce a pátek v Peci pod Sněžkou. Odtud poslední den mise vytrvalci zamíří na 1603 metrů vysoký kopec. Průběh akce lze sledovat na webu www.zdomovapesky.cz a stejné označení včetně komentovaného hodnocení si mohou posluchači vychutnat na Instagramu.

Vstup na nudistickou pláž na Velkém boleveckém rybníku
Kde se na Rokycansku a Plzeňsku vykoupete na Adama? Přinášíme přehled

Možností podpořit charitativní projekt je více. Zde nabízíme číslo transparentního účtu: 131-69440207/0100. Kromě toho si zájemci mohou pořídit speciální trička, plechové hrnečky nebo odznaky. Získané prostředky budou použity na úhradu soustředění sportovců a zajištění nastávající sezony.