Jednatřicetiletý řidič vozu zn. Volkswagen jel v neděli odpoledne z Hrádku na Mirošov. V ulici Pod tratí ale sledoval chodce a narazil zezadu do BMW, za jehož volantem seděl o rok starší muž. Bavorák se po střetu odrazil a skončil na plotě rodinného domu a zároveň na dopravní značce. Zatímco dechová zkouška u motoristy v BMW vyzněla negativně, hůře dopadl jeho kolega. Přístroj odhalil 0,68 promile alkoholu a chlapík na vysvětlenou uvedl, že dopoledne na rybách zkonzumoval čtyři desetistupňová piva. Škoda na vozidlech, oplocení a dopravní značce byla vyčíslena na 213 tisíc korun.

Poznáte obec na fotografiích?
KVÍZ: Poznejte obec, kterou zachytil hledáček redakčního fotoaparátu

Soudní dohru bude mít i záležitost, k níž došlo v sobotu po osmé hodině ranní poblíž Újezdu u Svatého Kříže. Devětačtyřicetiletá řidička vozu Kia mimo obec při průjezdu levotočivou zatáčkou skončila vpravo mimo komunikaci. Auto se otočilo přes střechu a zůstalo stát na levém boku. Zraněnou motoristku vyzvali policisté k dechové zkoušce, a ta odhalila 2,11 promile alkoholu. Se zadržením řidičského osvědčení následoval přesun do nemocnice a vyčíslení hmotné škody na 60 tisíc.

Dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.