Pondělí 15. května: profesor Miroslav Bárta míří do sálu Střelnice. V 17.30 začíná přednáška nadšeného a zkušeného egyptologa o nových objevech v Abúsíru. Akci pořádají Rokycanští patrioti s podporou Kooperativy.

Pondělí 15. května: hned první pracovní den lze v sídle společnosti S+H (Plzeňská ulice) navštívit expozici My všichni tady a teď. Výtvarnými díly se prezentují členové skupiny MRK mrk Gymnázia a SOŠ Rokycany. Výstava je zpřístupněna do 25. června.

Středa 17. května: festival Jaro v evangelickém kostele pokračuje od 19 hodin. V kostele ČCE v Jiráskově ulici se představí Dobrman - dobřanské mandolíny. Jde o jediný orchestr s tímto nástrojem v České republice.

Výstava je až do konce září k vidění v síni muzea v ulici Josefa Knihy
Gymnázium a SOŠ Rokycany slaví 150. narozeniny výstavou v muzeu

Čtvrtek 18. května: Memoriál Jindřicha Šmause začíná v 9.30 hodin na Masarykově náměstí. Jde o XVI. ročník mezinárodní soutěže profesionálních hasičů a zdravotnických záchranářů ve vyprošťování při dopravních nehodách.

Čtvrtek 18. května: ve stejný den, ale až od 17 hodin zahraje Jiří Šantora alias The Fool v Klubu komorní kultury na nádvoří městské knihovny. Posluchači se mohou těšit na irské melodie i skladby, charakteristické pro jiné země.