Partnerka je psycholožkou a její protějšek konstruktérem v oboru elektro. Protože však šestým rokem žijí v Ejpovicích, vtáhli pro své hobby i tamní zájemce. „Poprvé to bylo v roce 2019 a příjemně nás překvapilo, kolik párů se přihlásilo,“ shodli se manželé. Loni už to ale nešlo, takže se pokračuje letos v říjnu.

Všechny páteční večery jsou vyhrazeny pěti lekcím. Každá z nich trvá devadesát minut a doprovází je skvělá atmosféra. „Nevynechali jsme ani minulý týden při volbách,“ pyšně hlásili Bradnovi. Jedna z osmnácti dvojic, které vymění teplo rodinného krbu za setkání s přáteli a doslova královské zábavě na parketu v sále restaurace U Salcmanů. Latinskoamerické rytmy jsou tu prezentované čtyřikrát (rumba, cha-cha, jive a samba), standardní tance pak waltzem, tangem, valčíkem, blues a právě při třetí části byla na řadě klasická polka.

Rokycanské holobyty jsou prázdné. Výjimkou je jediná rodina, která má zažádáno o byt.
Rokycanské holobyty jsou prázdné. Radnice řekla dost nepořádku v jejich okolí

Oblečení účastníků je na jejich svobodné vůli. Někdo dorazí v róbě, jiní v neformálním oděvu. Důležité je, že se v něm cítí dobře třeba při blues se záklonem, což není vůbec jednoduchá disciplina. „Frekventanti jsou skvělí. Šikovní, plni optimismu a už se těšíme, až seriál zakončíme 5. listopadu při speciálním plese. Nejen pro účastníky a jejich přátele, ale také pro všechny příchozí. A bude u toho živá hudba,“ slibují Sedlečtí.