Společenská záležitost v sále restaurace U Salcmanů byla připravována pečlivě. Organizátoři s předstihem nabízeli vstupenky spoluobčanům (s cenovým zvýhodněním), aby je pak přivítali na parketu.

Na programu nechyběla tombola a návštěvníci se ve vyprodaném sále bavili doslova královsky. Zejména, když mohli zatleskat nejúspěšnějším jednotlivcům, kteří šíří slávu obce v tuzemských regionech. V kategorii žen prvenství z roku 2022 obhájila Kateřina Bejčková, druhé místo obsadila Karolína Cepníková a trojici úspěšných doplnila Anna Truncová. V mužích zvítězil Petr Michelfeit, stříbro patřilo Jakubu Staškovi a bronz Zdeňku Dardovi.

Hned druhý den házenkáři i jejich příznivci vyrazili na brigádu. V rámci dlouhodobé spolupráce s obcí se pustili do úklidu lesa. Což obnášelo především štěpkování a pálení odpadu po těžbě dřeva. Občerstvením byly klobásky a ti nejotrlejší dodržovali po pátečním náporu alkoholu pitný režim.

Nezapomeňme však ani na sportovní stránku. Druholigoví muži pokračovali v přípravě proti Nýřanům a s účastníkem nejvyšší soutěže sehráli dvě vyrovnaná utkání. Nezahálely ani ženy TJ Sokol, jichž se týkalo čtvrtfinále Českého poháru. Všechny aktivity a události budou zmapované při valné hromadě jednoty začátkem března.

Pošlete nám pozvánky na plesy ve svém okolí anebo fotky a videa z plesů. Rádi je uveřejníme.

Mohlo by Vás také zajímat: V Bušovicích na hasičském plese to žilo. Hudba Classic Bandu zaplnila parket

Ples dobrovolných hasičů v Bušovicích. | Video: Jiří Knoflíček