„Začínali jsme smutně. Minutou ticha za čtyři zesnulé kamarády, kteří s námi karetní podniky poctivě objížděli,“ uvedl za organizátory Jiří Hrdlička. Sám skončil uprostřed startovního pole, ale vůbec mu to nevadilo: „Hnacím motorem je zájem přespolních i místních, jimž se atmosféra v restauracích na Rokycansku líbí.“

Spolek přátel mariáše se na premiéru oblékl do jednotných bílých triček a rozhodčí (během tří kol neřešili žádný protest) se po osmnácté hodině pustili do sčítání výsledků. Čtyři odborníci měli umístění tři, což znamená, že vždy triumfovali. „Ke slovu tedy musel podle regulí přijít vyhraný obnos. Nejlépe na tom byl Miroslav Zetek ze Žákavy. Patřil mu digitální fotoaparát i láhev tvrdého alkoholu ceny,“ seznámil nás s pořadím Jiří Matějka.

Druhý skončil Petr Jandík, třetí Miroslav Vopalecký a čtvrtý domácí Jiří Vrátný – nejlepší Hrádečák i aktér z Rokycanska. Ceny ovšem získali všichni a nyní se chystají na Spartu v Rokycanech (sobota 21. listopadu). O týden později na ně čeká klání v Hotelu Mýto při 26. Holoubeckém esu. Vrcholem pak bude březnový návrat do Betonu na turnaj mistrů. „Opět to odnese prasátko, takže si na své přijdou i gurmáni,“ prozradil Hrdlička.